Truff
Kategori: Kek & Kurabiye
Truff

Truff/truffe, top kek, pop kek, cake pops gibi birden fazla isimle anılan, asıl adını görünüş bakımından benzetildiği truff mantarından alan bu minikler, yenmeyen, beğenilmeyen, kabarmayan, kısacası; burun kıvrılan kek, kurabiye, bisküvi kalıntılarının şahesere dönüştürülmüş hali.

Çikolata ve krema varsa şayet, geri kalan malzeme ne olursa olsun, sonuç değişmez; her daim mükemmeldir. 😉

 

Malzemeler:

kek parçaları (200-250 gr.yeterli)

200 gr.çikolata

1 küçük paket krema (200 gr.)

Kaplama İçin:

(seçenekler tercihe bağlı)

kakao

fındık

hindistan cevizi

süsleme şekerleri

kuru meyveler

badem

antep fıstığı

 

Hazırlanışı:

Kremayı tencereye alın, kaynayana kadar bekleyin. Tercih durumunuza göre bitter ve ya sütlü (küvertür bitter benim favorim) çikolatayı doğrayın, kremaya ekleyin, eriyene dek çırpın. Tamamen eridiğinde ocaktan alın.

Keki (pastanın kenarlarından çıkan pandispanyayı kullandım ben) ister elinizle, ister robotla ufalayın. Ilıyan çikolatalı karışımı kekin üzerine dökün, iyice yoğurun. Üzerini kapatın, mümkünse 1 gece, değilse en az 3-4 saat  buzdolabında dinlendirin.

Dinlenme sonrası ceviz büyüklüğünde parçalar alın, elinizle yuvarlayın. Kaplama malzemelerinden dilediğiniz birine veya birkaçına bulayın. İster minik truff kağıtlarında, isterseniz çöplere saplayarak servis yapın.

26 Mayıs 2014
4.305 görüntüleme

Benzer Yazılar

Facebook Yorumları

Sarı Çerçeve - Hediyelik Çerçeveli Posterler

Arama

Özlem Pehlivan

12 Ocak doğumlu, sevimli bir oğlak burcu kadını...

Okumayı çok seviyor. Günde 50-100 sayfa okumadan rahat edemiyor. Başucunda en az 3-4 kitap var. Okumayı sevdiği kadar yazmayı da seviyor, değer verdiği ve yüzünü güldürebilen herkese sürekli yazıyor...

Facebook Sayfası

Arşiv