Aşk
Kategori: Blog, Yaşamalı
Aşk

Bir kıpırtıdır başlar önce içinde, ince bir su sızıntısı gibi, kaynağından. Yol aldıkça büyür, serpilir, çağlayan olur gün geçtikçe. Belki de bir denize dökülür kimse sahiplenmezse, sessizce. Belli olmaz bu akıntının ne getireceği, yoluna çıkanı boğar bazen, acımasız olur. Bakarsın kardelenler bitmiş yamacında, hayat verir hiç umulmadık bir anda.

Aşk derler adına, anlamsızca…

İki yürek değildir artık atan, bir olmuştur. Farklı olsa da mekan, aynı hayal içindir çırpınışlar. Günler geçmez olur, işlemez zaman. İki yürek birdir ya, dikeni battı mı içinde sürüklendiği hayatın birine, canı acır ötekinin, bilmem hangi şehrin hangi caddesinde. Hele mutluluk konduğu zaman yüzüne, anlam veremez diğeri, kendi dudaklarındaki istemsiz tebessüme. Bir şarkı mırıldanır sadece, sessizce.

Aşk derler adına, sebepsizce…

Hatırlamak değildir onu, bilakis yaşamaktır hayatı her anında onunla. Rüyalarda görmek değildir, rüyanın ta kendisi olmaktır, dönülmeyeceği bilinse de gerçek hayata. Onun gibi, onun için yaşamaktır, damlanın yaşadığı misal okyanusta. Köprü olmaktır amansız uçurumların üstünde, ayaklarının altına. O geçtikten sonra bırakıvermektir kendini boşluğa, fedakarca. Hem ne anlamı var ki bir damlanın okyanusta, anlamı olmadığı gibi köprünün, üzerinden geçeni olmayınca.

Aşk derler adına, pervasızca…

Adını kazımaktır onun, ağaçlara değil, gözbebeklerinin ta içine. Görebilirsin böylece ismini her gün, her gece, uykunda bile. Ya da yıldızlarına yazmaktır şu yaşlı kainatın, görürsün belki ismini her daim, varana kadar kıyamete. Katılırsın ışığa doğru uçuşan kelebeklere veya uçarsın yıldızlara doğru, ulaşmak için onun ismine. Ama kelebekler döner, döner ve can verirler nihayetinde, sonlarını bildikleri halde. Sen de biliyorsun sonunu, hazır mısın, katlanabilir misin çok sevsen bile?

Aşk derler adına, kabul edilmese bile…

Buzdağları gibi yaşarsın hayatı artık. Görünen kısmı değildir tamamı, fırtınalar kopuyordur içinde hiç kimse bilmese de. Saklarsın gözlerindeki yaşları geceler boyu, bir dehliz misali, yastığına düşse de. Lezzet vermez artık eski tatlar sana, bir sıkımlık canı kalmıştır hayatın, gözlerin göğe bakmaz artık, yolları ezberler, bir de bir türkü, ‘O’nun ismine.

Aşk derler adına, kabul edilmişçesine…

12 Ağustos 2008
5.020 görüntüleme

Benzer Yazılar

Facebook Yorumları

2 Eski Yorum

 1. SEN BENİM CANIM….CAN’DAN ÖTEMSİN:)
  YÜREGİNE KALEMİNE SAGLIK….KIVANÇ’INDA KOLLARINA SAGLIK!!!NE KÜSEL BİR SİTE OLMUŞ YAAAAAAAAA??? DAHA BUGÜN BAKABİLDİM VE GEÇEN GÜNLERE KIZDIM GEÇ KALDIM DİYEEEEE.

  VALLA ŞU AN GELMİŞ GEÇMİŞ BUGÜN BİRBİRİNE KARIŞTI YİNE GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN FİLM KARELERİ GEÇMEKTE.İYİKİ VARSIN…İYİKİ CANSIN…SENLE NEFES ALIP VERMEK YAŞADIGINI HİSSETMEK GİBİ!DELİ KIZIM´SANA ”İ.N.A.T.Ç.I” DİYOLARSA HALA…..DERİM Kİ:”BU TEDAVİ OLMUŞ HALİDİR!!!”

  ŞİMDİ BİZİM İÇİN BİR ŞARKI ÇALICAM SENDE BU MESAJI OKURKEN 1 DİLEK TUT!!!!

  SENİ ÇOK SEVİYORUM DESEM….KİFAYETSİZ KALACAK! SEVMEKTEN ÖTE NİN TARİFİNİ YAZSANA BENİM İÇİN SİTEDE….
  DUR BENDE DÜŞÜNEYİM YAZAYIM İLHAM BÖCÜM BENİM:)))

 2. yüreğimsin yaa, seni seviyorum 🙂

Sarı Çerçeve - Hediyelik Çerçeveli Posterler

Arama

Özlem Pehlivan

12 Ocak doğumlu, sevimli bir oğlak burcu kadını...

Okumayı çok seviyor. Günde 50-100 sayfa okumadan rahat edemiyor. Başucunda en az 3-4 kitap var. Okumayı sevdiği kadar yazmayı da seviyor, değer verdiği ve yüzünü güldürebilen herkese sürekli yazıyor...

Facebook Sayfası

Arşiv