Penguen Pasta
Kategori: Butik Pasta
Penguen Pasta

Selda Hanım kızının 2 yaş doğum günü pastası için beni aradığında, şeker hamurlu değil kremalı pasta istediğini söyledi. “İçi çikolatalı olsun, üzeri beyaz krema, çünkü kış pastası olacak, kar gibi görünsün” dedi. Tamam, buraya kadar herşey normal, sonrasında “üzerine penguenler istiyorum şeker hamurundan, bir de buz küpleri” dediğinde endişelenmedim desem yalan olur. Sonrasında hayal ettiği pastanın fotoğrafını gönderdi ve mutlaka aynısı olsun istedi.

Şeker hamuru tercih etmeyenler olabiliyor ancak, şeker hamuruyla kremanın buluştuğu bir pasta ilk kez gündemime girdi. Şeker hamurunun ne kadar hassas bir malzeme olduğu malum, kremanın üzerinde sıkıntı yaşatabilir diye epey korktum açıkçası.

Sonuç; pasta tam istendiği gibi yapıldı, kremanın üzerine gelen kısımlarında renk verme ve şeker hamurunda epey yumuşama oldu bekledikçe. Onun dışında korktuğum kadar sorun çıkarmadılar ama mümkünse buluşmasınlar, ayrı ayrı kullanılmaya devam etsinler bence yine.

Yapmayı düşünen varsa aklında bulunsun istedim. 😉

Minik prensese bir kez daha; sağlıklı, mutlu, umutlu, aydınlık nice yıllara… 🙂

ppasta1

25 Kasım 2014
4.864 görüntüleme

Benzer Yazılar

Facebook Yorumları

Sarı Çerçeve - Hediyelik Çerçeveli Posterler

Arama

Özlem Pehlivan

12 Ocak doğumlu, sevimli bir oğlak burcu kadını...

Okumayı çok seviyor. Günde 50-100 sayfa okumadan rahat edemiyor. Başucunda en az 3-4 kitap var. Okumayı sevdiği kadar yazmayı da seviyor, değer verdiği ve yüzünü güldürebilen herkese sürekli yazıyor...

Facebook Sayfası

Arşiv